W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości wykładziny gumowe MOLET oraz RYFEL. Są to wykładziny idealne do zastosowanie zarówno przemysłowego, jak i około domowego. Wykładziny gumowe są bardzo chętnie używane do wykładania powierzchni magazynowych i przemysłowych, ale również przydomowych budynków gospodarczych, piwnic i garaży.

Nasza oferta przeznaczona jest więc zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Najbardziej popularne są wykładziny gumowe o grubości 3 mm, ponieważ ich montaż nie stanowi żadnego problemu i poradzi sobie z nim jedna osoba. W przypadku wykładzin o grubości 4 mm i 5 mm, duży ciężar sprawia, że do montażu potrzebne będą minimum dwie osoby.

W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć Państwu, jak montować wykładziny gumowe. Odpowiedni montaż jest gwarancją bezproblemowego użytkowania, dlatego warto skupić na tym uwagę.

 

montaż wykładziny gumowe, jak zamontować wykładzinę gumową, jak położyć wykładzinę gumową

 

Co potrzebujemy do montażu wykładziny gumowej ?

  • potrzebujemy oczywiście samej wykładziny – możecie ją Państwo zakupić w naszej firmie telefonicznie lub mailowo (KOM +48 509 491 716 / guma@termoplastik.pl),
  • ostry nożyk do cięcia tapet – będzie pomocny w sytuacji gdy będziemy musieli dociąć wykładzinę, aby dopasować ją do kształtu pomieszczenia,
  • klej do wykładzin gumowych – w tym miejscu nie chcemy wksazywać konkretnego producenta, ponieważ jest ich conajmniej kilku,
  • opcjonalnie – ozdobne listwy na łączenia oraz listwy podłogowe

 

Opcje montażu:

Ułożenie wykładzin, bez dodatkowego montażu – jest to rozwiązanie idealnie w przypadku, gdy pomieszczenie jest wąskie i nie wymaga zastosowania kilku pasów wykładziny. Jeżeli pomieszczenie ma przykładowo 120 cm szerokość i 800 cm długości, wówczas wykładzinę dostarczamy w jednym pasie. W takim przypadku, nie ma potrzeby dodatkowego podklejania lub mocowania do ścian. Wykładzina pod wpływem grawitacji bardzo ładnie się rozprostuje i będzie idealnie przylegać do podłoża. Podłożem nie musi być idealne wylewka.

Montaż wykładzin na klej i listwy – jest to rozwiązaniem przeznaczone do większych pomieszczeń, gdzie konieczne jest zastosowania co najmniej kilku pasów wykładziny. W tym miejscu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego kleju, który zapobiegnie przemieszczaniu się wykładzin. Wykładziny nie będzie się również zawijać i podwijać, ponieważ będą klejem połączone z posadzką. Dobrym rozwiązaniem jest również przykręcenie odpowiednich listew w miejscach łączeń konkretnych pasów wykładziny. Wzmocni to dodatkowo całość i zapobiegnie podwijaniu się wykładziny. Warto również zastosować listwy podłogowe przemysłowe (odpowiednik listew podłogowych do paneli podłogowych). Dzięki temu całość rozwiązania będzie bardziej wytrzymała i zyska na estetyczności.

 

jak położyć wykładziny gumowe, montaż wykładziny gumowe, jak zamontować wykładzinę gumową, jaki klej do wykładziny gumowej, klej do wykładzin gumowych

 

Jaki klej do wykładzin gumowych ?

Nie chcemy w tym miejscu reklamować konkretnych klejów do montażu wykładzin, nie mniej jednak polecamy kleje przeznaczone do łączenie płyt i wykładzin gumowych z betonowymi posadzkami. Do wykładziny molet oraz ryfel używamy takich samych klejów. Kleje te są dostępne w większości marketów budowlanych. Istnieje również możliwość montażu na klej do wykładzin PCV, jednak należy pamiętać, że spoina nie będzie tak wytrzymała, jak w przypadku kleju GUMA-BETON.

 

Nie mam posadzki – czy mogę położyć wykładziny gumowe ?

Jeżeli nie posiadają Państwo wylanej posadzki, płyt betonowych, kawelek, lastryko, itp. Jeżeli w Państwa budynku lub garażu podłogę stanowi ziemia lub kamienie, pokruszony gruz, itp., mogą Państwo zastosować wykładziny gumowe. Należy jednak bardzo dokładnie wyrównać podłoże i usunąć wszelkie ostre elementy, które mogą uszkodzić wykładzinę. Niestety nie ma w takiej aplikacji możliwości klejenia. Możemy jedynie położyć wykładzinę gumową i opcjonalnie docisnąć ją listwami podłogowymi (przykrecić listwy do ścian bocznych).

 

Czy docinamy wykładziny na wymiar ?

Nie wiesz gdzie kupić wykładzinę gumową dociętą na wymiar? Nasza firma oferuje wykładziny gumowe docięte na wymiar. Maksymalna szerokość wykładziny to 1450 mm, maksymalna długość 15 mb (dla grubości 3 mm). Standardowe formaty rolek do cięcia 1200×10000 mm lub 1450×10000 mm. Jeżeli Pańtwa pomieszenie wymaga docięcia, prosimy o przesłanie jego wymiarów. Dobierzemy takie rozwiązanie, które będzie najbardziej ekonomiczne i posiadające najmniej łączeń. Kontakt.

 

Więcej informacji:

KOM +48 509 491 716

guma@termoplastik.pl