PLASTPOL 2018 – KIELCE
największe targi w Polsce przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy

Wczoraj ruszyły największe i najpopularniejsze w Polsce targi dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy  – PLASTPOL. Tegoroczne targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy rosną w siłę – wystawców przybywa.  Targi PLASTPOL to największe tego typu spotkanie w sektorze Europy Środkowej. W tym roku udział bierze aż 812 firm, które przyjeżdżają do Kielc z 4 kontynentów. Łącznie 39 krajów, w tym oczywiście silna reprezentacja Polski.  Zostały wypełnione wszystkie 7 hal, które łącznie zajmuja ok. 34 tyś. metrów kwadratowych. Przedsiębiorstwa związane z branżą przetwórstwa tworzyw sztucznych zebrały się, aby wspólnie zaprezentować najnowsze osiągnięcia i techniki, dzielić się umiejętnościami i wiedzą.

Najwięcej wystawców przyjechało z Zachodniej Europy – tj. Niemiec i Włoch. Targi w Kielcach są, jak do tej pory, największymi targami w Polsce, które skupiają firmy z branży tworzyw sztucznych oraz przetwórstwa gumy. Dzięki targom wiele polskich i zagranicznych firm może się zaprezentować i dotrzeć i wymienić się wizytówkami – z innymi potencjalnymi kontrahentami z Europy oraz z innych kontynentów.

Na targach PLASTPOL w tym roku są prezentowane najnowsze rozwiązania techniczne w branży – specjalistyczne maszyny, roboty, unowocześnione linie produkcyjne, komponenty, półfabrykaty. Zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze i skuteczne metody recyklingu tworzyw sztucznych. Przewidywana liczba zwiedzających w tym roku ma być jeszcze większa niż w 2017 ( ok 19 tysięcy zwiedzajęcych).

Podczas 22. edycji targów PLASTPOL  – odbył się już po raz 9. konkurs wiedzy o tworzywach. Celem konkursu jest którego celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej szeroko pojętych tworzyw sztucznych, związanych z nimi technologiami oraz metodami przetwórstwa.  Do konkursu przystąpiło 10 finalistów. Pula nagród w tym roku to 12 tysięcy złotych.

 

TARGI PLASTPOL 2018

  • gdzie: KIELCE
  • kiedy: od 22.05 do 25.05.2018 r.
  • 22 edycja
  • ilość wystawców: 812 ( z 4 kontynentów, z 39 różnych krajów – w tym z Polski)
  • Wystawcy z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Japonii, Kataru, Korei Płd., Litwy, Luxemburga, Malezji, Niemiec, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenia, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch oraz oczywiście z Polski.
  • 7 hal targowych
  • powierzchnia: ponad 34 tysiące metrów kwadratowych

 

 

www.termoplastik.pl – Tworzywa konstrukcyjne – półfabrykaty i obróbka

 

Zadzwoń: 605-764-674 Wyślij zapytanie: tworzywa@termoplastik.pl