Certyfikaty i atesty – Tworzywa konstrukcyjne

Producenci chcąc zagwarantować, że ich produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami oraz standardami starają się na bieżąco śledzić nowości związane z wprowadzanymi normami oraz przepisami. Tworzywa konstrukcyjne są nieustannie badane pod kątem najnowszych norm, dzięki czemu oferowane przez nas tworzywa mogą być zastosowane do budowy części  konstrukcji wymagających atestów i certyfikatów.

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz materiałów (poliamid PA6, polipropylen PP, poliacetal POM,  polietylen PE 1000, Pe 500, PE 300, Teflon PTFE, PET, Tekstolit), przeznaczonych do zróżnicowanych zastosowań w przetwórstwie. W zależności od obszaru branżowego najczęściej poszukiwane atesty i certyfikaty tworzyw konstrukcyjnych to między innymi:

  • bezpośredni kontakt z żywnością (FDA certyfikat, BfR – Federalny Instytut ds. Oceny Ryzyka, 10/2011/EC, 1935/2004/EC. 2002/72/EC, 3A SSI, EFSA -Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)
    Przeczytaj więcej na temat Tworzyw dopuszczonych do kontaktu z żywnością.
  • kontakt z wodą przeznaczoną do picia (KTW- kontakt z wodą pitną, DVGW, W270 – analiza pod kątem mikrobiologicznym, WRAS, NSF 61 – National Sanitation Foundation)
  • biokompatybilność – biozgodnośćć (zgodność z ISO 10993, USP klasa VI)
  • palność – bezpieczeństwo pożarowe (UL94, UL94 V, UL94 HB)
  • ograniczenia substancji niebezpiecznych (unijna dyrektywa RoHS)

Każde z oferowanych przez nas tworzyw posiada Atesty zakładowe zgodne z DIN ISO 10204. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie wystawić następujące atesty zakładowe:

  • Atest zakładowy według 2.1 – atest zaświadczający, że dostarczany towar spełnia wszystkie wymagania stawiane przez klienta składane podczas zamówienia, bez uwzględniania wyników badań.
  • Atest zakładowy według 2.2 – atest zaświadczający, że dostarczany towar spełnia wszystkie wymagania stawiane przez klienta składane podczas zamówienia, dodatkowo Zamawiający wskazuje przeprowadzenie badań nieswoistych, które mają na celu stwierdzenie, czy materiały był wyprodukowane według tej samej specyfikacji materiału i przy takiej samej metodzie produkcji lub z takiego samego półproduktu oraz czy odpowiadają wymaganiom stawianym przez Klienta  podanym podczas składania zamówienia. Nie jest konieczne, aby badane produkty pochodziły z tej samej dostawy, mogą pochodzić z podobnych produktów, do których produkcji wykorzystywany jest ten sam materiał.
  • Świadectwo odbioru 3.1  (wcześniej dokument odbioru – atest 3.1B) – atest zaświadczający wystawiany przez producenta, zawiera potwierdzenie zgodności produktów z  wymaganiami podanymi przez Klienta w zamówieniu. Wyszczególnione są wyniki badań takich jak skład chemiczny oraz badania wytrzymałości materiału. Partia materiału przekazywane są do badań. Bania jakie są przeprowadzone określone są w specyfikacji wyrobu, przepisach urzędowych, przepisach technicznych lub określone przez Klienta podczas składania zamówienia. Świadectwo odbioru 3.1 jest dokumentem dodatkowo płatnym, cena jest uzależniona od ilości parametrów przekazanych do badania.

    CERTYFIKATY I ATESTY – TWORZYWA KONSTRUKCYJNE
    JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY MATERIAŁEM
    WRAZ Z CERTYFIKATEM Z NASZEGO ARTYKUŁU,

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM KONSULTANTEM:
    605-764-674