Tworzywa sztuczne stosowane w przemyśle zbrojeniowym

Przemysł zbrojeniowy to przemysł napędzający innowacyjne rozwiązania. Pomimo rzekomego braku wyścigu zbrojeń, firmy zbrojeniowe na cały świecie, a wraz z nimi kraje i ich agencje zbrojeniowe, prześcigają się w wymyślaniu nowych rozwiązań.

W przemyśle zbrojeniowym coraz większą wagę odgrywają tworzywa sztuczne. Trudno mówić tutaj o jakiejś konkretnej grupie tworzyw, ponieważ zastosowanie znajdują tu praktycznie wszystkie – począwszy od poliamidów, przez PET, czy PP, na PAI kończąc. W zależności od zastosowania, nasi specjaliści pomogą dobrać technologom odpowiednie tworzywo, które celująco spełni swoje zadanie.

Największymi zaletami zastosowania specjalistycznych tworzyw sztucznych w przemyśle zbrojeniowym jest ich niska waga, wysoka wytrzymałość oraz bardzo dobre właściwości ślizgowe. Dużym plusem jest również brak możliwości korodowania. Przykładowym zastosowaniem tworzyw sztucznych w przemyśle zbrojeniowym są tulejki i zębatki wykorzystywane w czołgach, osłony czułej elektroniki wykonane z poliamidu modyfikowanego lub poliacetalu H. Dużą popularnością cieszą się również tworzywa z dodatkiem oleju (np. poliamidy olejowe), które posiadają bardzo dobre właściwości ślizgowe. Zastosowanie takiego tworzywa znacznie skraca czas serwisowania sprzętu oraz wydłuża żywotność elementu. Dzięki doskonałym właściwościom ślizgowym, nie ma możliwości zatarcia konkretnego elementu i awarii, która w przypadku sprzętu wojskowego, może się okazać bardzo kosztowna.

Jeżeli poszukujesz nowego rozwiązania lub konwencjonalny metal chcesz zamienić specjalistycznym tworzywem sztucznym – skontaktuj się z nami ! Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiednie tworzywo. Jesteśmy również w stanie stworzyć od podstaw gotowy element (począwszy od zaprojektowania, na produkcji seryjnej kończąc).

[vc_media_grid style=”all” items_per_page=”10″ element_width=”6″ gap=”5″ button_style=”rounded” button_color=”blue” button_size=”md” arrows_design=”none” arrows_position=”inside” arrows_color=”blue” paging_design=”radio_dots” paging_color=”grey” loop=”” autoplay=”-1″ item=”mediaGrid_Default” grid_id=”vc_gid:1436435460327-b0b5a852-efd9-5″ include=”1473,1474″]